Dôležité oznamy

Nový showroom v Lučenci už otvorený! Tešíme sa na Vašu návštevu.

Kamenné prevádzky

Lučenec

BIO FLAME – BIOKRBY
Centrálny sklad
Zvolenská cesta 5040
984 01 Lučenec, SR

Mob.:...0911 322 727i
E-mail:
bioflame@bioflame.sk

Otváracia doba prevádzky:

Pondelok až Piatok
9:00 - 16:30 Hod.

Obedňajšia prestávka 12:00 - 13:00 Hod.

Mimo pracovnej doby
otvorené po dohode.

......................................

Trenčín

Žabinská 14
911 01 Trenčín

Mob: 0904 322 727
E-mail: trencin@bioflame.sk

Otváracia doba prevádzky:

Pondelok – Piatok: na zavolanie
Sobota Nedeľa: na zavolanie

Návštevu showroomu odporúčame vopred dohodnúť telefonicky, alebo e-mailom.


UPOZORNENIE:

Na prevádzkach je možná platba iba v hotovosti.

Nákup na splátky

Pokyny pre nákup na splátky nájdete TU

Quatro - jednoduchý nákup na splátky

Dopravu zabezpečuje

 

Bezpečný nákup

shop roku 2017

shop roku 2016

 bezpecny nakup

 

doveryhodna firma


Úvod » O infrapaneloch

O infrapaneloch

O infrapaneloch

Infrapanely sú dizajnové elektrické sálavé vykurovacie panely fungujúce na princípe infračerveného žiarenia. Infračervené žiarenie je podobné slnečnému žiareniu bez škodlivého UV žiarenia, bez frekvencie viditeľného svetla a bez produkcie elektrosmogu. Infračervené žiarenie vzniká okamžite po zapnutí tepelného telesa ohrievajúceho v prvom rade povrchy osôb, predmetov a stien. Keďže infračervená energia je formou tepelnej energie, v protiklade k iným energetickým formám nevyužíva ako transportné médium okolitý vzduch, ale z 80% priamo okolité telesá. Od týchto predmetov sa potom druhotne ohrieva vzduch v miestnosti, čo predstavuje v konečnom dôsledku iba cca 20%. Vďaka tomuto efektu sa dá dosiahnuť tepelná pohoda pri nižšej teplote vzduchu cca 19°C, ako pri konvenčnom kúrení s teplotou vzduchu cca 21°C.

Podobný blahodarný efekt aký majú tieto tepelné lúče môže byť pozorovaný na horách aj pri mínusových teplotách, kde má človek vďaka žiareniu pocit, že mu je teplo aj napriek nízkej teplote okolitého vzduchu. Zdravotný faktor: vzduch zostáva čistý, nedochádza k úbytku kyslíku a nežiaducemu prúdeniu vzduchu, nedochádza tiež ku stratám pri vetraní. Taktiež nedochádza k takým javom ako je prepaľovanie prachových častíc a nie je nutné dodatočné zvlhčovanie vzduchu. Veľmi priaznivo pôsobí na starších ľudí, alebo ľudí, ktorí majú problémy s prekrvením končatín. Nakoľko pri kúrení nedochádza k víreniu vzduchu/prachu, tento typ kúrenia je vhodný aj pre alergikov. Pri vhodnom rozmiestnení infrapanelov dochádza k vysušovaniu stien a v prípade, že sa v miestnosti nachádza plieseň, táto je po čase prirodzeným spôsobom odstránená.

Infrapanely sú okrem zdravého vykurovania aj veľmi bezpečné, bezporuchové a úsporné. Montáž je rýchla, jednoduchá a bez potrebných špeciálnych povolení, prípadne revízií. Dlhodobá prevádzka nevyžaduje servisné prehliadky iba klasickú údržbu. Povrchová teplota infrapanela je cca 80°C až 100°C a pri dotyku by ste sa nemali popáliť.
Životnosť infrapanelov je viac ako 25 roko keďže sú bez točivých, tekutých, korodujúcich alebo dilatačne namáhaných častí.

Infrapanely môžete namontovať na rovnú stenu alebo strop, v závislosti od modelu a nosnosti podkladu. Jediné, čo musíte zabezpečiť pre funkčnosť panelov je prívod el. energie a rozmiestnenie panelov v miestnosti tak, aby neboli oproti skleneným povrchom ako sú napr. okná, dvere, alebo zrkadlá. Infrapanely sú lokálne vykurovacie telesá bez možnosti distribúcie tepla z jedného vykurovacieho telesa do viacerých miestností. Pri správnom nadimenzovaní infrapanelov je možná úspora 20% až 40% v porovnaní s plynovým vykurovaním.

Nami ponúkané infrapanely sú jedinečné vďaka našej schopnosti panely vizuálne upraviť striekaním alebo natieraním. Motív môže byť neutrálny (jednoliata plocha upravená RAL farbami, alebo podobajúca sa štruktúre dreva, prípadne patine), alebo s abstraktným farebným motívom. Ak sa teda chcete odlíšiť alebo chcete panely prispôsobiť Vášmu interiéru sme tá správna voľba pre Vás.

Výhody a nevýhody infrapanelov v skratke

Výhody infrapanelov Nevýhody infrapanelov

- Tepelné lúče prenikajú do hĺbky ľudského tela a do iných   pevných telies v miestnosti.

- Nevhodné do miestností s povrchovou vrstvou polystyrénu na strope i stenách a s veľkou presklenou plochou (napr. zimné záhrady, nakoľko je tu nízka akumulačná schopnosť skla).
- Nedochádza k víreniu prachu. - Vyššie investičné / vstupné náklady.
- Nevysušuje vzduch. - Pre zaručenú účinnosť je nutné nadimenzovať odborníkom.
- Takmer žiadne tepelné vrstvenie vzduchu,
teplo sa šíri rovnomerne.
- Sálavé vykurovanie pôsobí iba v miestnosti, v ktorej je nainštalované.
- Odstraňuje plesne. - Nevhodné umiestnenie má vplyv na vyššiu spotrebu.
- Ľahká regulácia teploty - manuálne, pomocou časovaču
alebo termostatu (teplotu možno regulovať nezávisle v každej miestnosti).
- Ohrievaný predmet musí byť viditeľný, pretože pokiaľ medzi ním a infrapanelom je určitá prekážka, tepelné žiarenie sa odráža a nezohrieva.
- Vysoká prevádzková bezpečnosť.
- Ploché vykurovacie elementy šetria miesto v priestore.
- Vysušuje murivo, nedochádza ku kondenzácii vody.
- Kontrolovateľná spotreba energie.
- Nižšie prevádzkové náklady.
- Vykurovací systém dodá teplo okamžite bez akýchkoľvek
počiatočných strát.

- Bezhlučná prevádzka.
- Vysoká životnosť a takmer žiadna údržba.

NWRjYzVh